Przejdź do głównej zawartości

ważne informacje na temat funkcjonowania strony

Przeczytaj, zanim zadasz swoje pierwsze pytanie Sewerynowi. Dokładna lektura krótkiego regulaminu, pozwoli Ci lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania strony.










INFORMACJE OGÓLNE

1.      Strona https://opinieseweryna.blogspot.com/ jest blogiem.
2.      Publikacje zamieszczane na stronie głównej bloga ("opinie Seweryna") ukazują się w porządku ustalanym przez Twórca bloga. Twórca bloga decyduje o treściach umieszczanych na blogu, które są jego własnością, i które chronione są przez ustawę z dnia 4.02.1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83).
3.      Wszelkie treści znajdujące się na blogu, w szczególności publikacje w formie wpisów zamieszczone na stronie głównej bloga ("opinie Seweryna") mają charakter wyłącznie informacyjny. Treści te nie stanowią w szczególności porady prawnej, ani nie mogą być wykorzystywane do ustalania stanu prawnego konkretnej sprawy. Treści znajdujące się na blogu stanowią prywatną, subiektywną opinię Twórcy bloga, zaś ich publikacja ma umożliwić Czytelnikom bloga poznanie opinii Twórcy bloga na tematy będące przedmiotem wpisów.
4.      Twórca bloga nie wyraża zgody na jakiekolwiek wykorzystywanie treści umieszczonych na blogu w jakiejkolwiek formie bez uzyskania jego zgody w formie pisemnej.

SPOSÓB PRZESYŁANIA PYTAŃ

1.   Każdy Czytelnik bloga może zadać pytanie Twórcy bloga w tematyce poruszanej na blogu, w szczególności w zakresie prawa polskiego.
2.      Pytanie można zadać drogą mailową, wysyłając wiadomość na adres: seweryn@email.com.
3.      Pytanie powinno być zwięzłe i precyzyjne. Pytanie nie może odnosić się w jakikolwiek sposób do konkretnej sytuacji faktycznej istniejącej w rzeczywistości, powinno zaś odnosić się wyłącznie do sytuacji abstrakcyjnej i wymyślonej. Pytanie może zawierać założenia.
4.      Twórca bloga może udzielić odpowiedzi w formie wpisu na blogu na zadane pytanie wyłącznie według własnego uznania. Twórca bloga zastrzega sobie prawo do nieudzielenia odpowiedzi na zadane pytanie bez podania przyczyny.
5.      Możliwość zadania pytania Twórcy bloga nie rodzi żadnych roszczeń o udzielenie przez Twórcę odpowiedzi na zadane pytanie.

POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE CZYTELNIKÓW BLOGA

1.   Każdy Czytelnik bloga może w sekcji komentarz pod wpisem wyrazić swoją opinię na temat wpisu Twórcy bloga.
2.  Możliwość wyrażenia opinii na temat wpisu Twórcy bloga może być przez Twórcę bloga wyłączona bez podania przyczyny.

3.      Każdy Czytelnik bloga wyrażając swoją opinię na temat wpisu Twórcy bloga winien postępować zgodnie z dobrymi obyczajami.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WYKREŚLENIE HIPOTEKI Z KSIĘGI WIECZYSTEJ NIERUCHOMOŚCI

Spłata długu zabezpieczonego hipoteką skutkuje wygaśnięciem hipoteki. Dzieje się to z mocy samego prawa. Powyższe nie oznacza jednak, aby w momencie pełnego zaspokojenia wierzyciela hipotecznego, automatycznie dochodziło do wykreślenia wzmianki o hipotece z Działu IV księgi wieczystej obciążonej nieruchomości. Przeciwnie, do tego wykreślenia konieczny jest wniosek właściciela nieruchomości złożony do właściwego Sądu wieczystoksięgowego.

[ ORZECZENIE ] SN: I CSK 435/15

Utrata bytu prawnego wierzyciela jest podstawą do wykreślenia hipoteki - potwierdził Sąd Najwyższy. Poniżej treść postanowienia SN z dnia 30.06.2016 r. (sygnatura akt: I CSK 435/15). Przed lekturą warto zapoznać się z tą opinią.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE DZIAŁKI?

Zakup działki wiąże się z wydatkiem sporej sumy pieniędzy. Minimalizacja ryzyka związanego z tą transakcją odnosi się przede wszystkim do analizy stanu prawnego nieruchomości. Na nic bowiem atrakcyjna lokalizacja, jeżeli pełne wykorzystanie potencjału działki okaże się niemożliwe. Zanim zatem udasz się do notariusza i zanim uwierzysz w melodyjne słowa pośrednika, przeczytaj ten wpis.